top of page

Skausmo edukacija

Ar žinote, kad nemažai žmonių, praeityje išgyvenusių fizines traumas ir jų sąlygotą stiprų skausmą, patiria kinezifobiją (judesio baimę) – nuolat bijo susižeisti, vengia įprastų judesių, neadekvačiai reaguoja į fizinę veiklą, tampa pernelyg jautrūs bet kokiems prisilietimams?


MOTUS VITA klinikoje mes kasdien edukuojame savo pacientus. Dauguma MOTUS VITA kineziterapeutų – ir aktyvūs mokslinės bendruomenės nariai, atliekantys tyrimus, kartu su kolegomis dalyvaujantys įvairiuose moksliniuose projektuose, o savo praktinėje veikloje taikantys naujas pažangias biomedicinos technologijas ir žinias.


Terapinė neuromokslinė edukacija – tai edukacija, kurios metu kineziterapeutas: padeda pacientams suprasti kas vyksta, kai jiems skauda;

  • paaiškina biologinius ir fiziologinius procesus, vykstančius skausmo metu;

  • skatina pacientus permąstyti savo skausmą, pabrėžiant, kad skausmas ne visuomet atspindi audinių pažeidimo laipsnį;

  • pabrėžia minčių ir jausmų santykį su skausmu;

  • atliekant pratimus nuolat aiškina, kodėl juos reikia atlikti, kaip atlikti taisyklingai, kas tuo metu vyksta organizme ir kaip tai padeda spręsti paciento problemą.


Neabejojame, kad gydymo procesas būna efektyvesnis, kai pacientas gauna tikslią, išsamią informaciją apie savo sveikatos būklę ir gali aktyviai ir sąmoningai dalyvauti gydymo procese.


Nugaros skausmus esame patyrę turbūt kiekvienas. Nugaros skausmo priežastis gali būti visai paprasta – raiščių ar raumens patempimas, raumenų silpnumas, perkrova, laikysenos sutrikimai, stresas, fizinio aktyvumo stoka.

Tačiau esant specifiniam nugaros skausmui, galima atrasti ryšį tarp skausmo ir vieno ar kelių patologinių procesų, įskaitant nervinių struktūrų suspaudimą, sąnarių uždegimą arba vieno ar kelių segmentų nestabilumą.


SVARBU:

  • nelaukti, kol skausmas taps nepakeliamas;

  • kreiptis pagalbos į specialistą ir išaiškinti skausmo priežastį;

  • laiku pradėti TIKSLINGĄ, į problemą nukreiptą gydymą.


Ilgalaikis skausmas = lėtinis stresas. Lėtinis stresas keičia streso hormonų ir neurochemikalų kiekį smegenyse ir nervų sistemoje, ilgainiui paveikia mūsų mąstymą, nuotaiką bei elgesį. Todėl nedelskite!


Pajutę skausmą ar patyrę traumą – žinokite, kad pagalba yra prieinama, ieškokite jos ir jums tikrai pavyks!




Comments


Aktualu
Paskutinės naujienos
Archyvas
Ieškoti pagal žymes
Sekite mūsų naujienas
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page